Kétgólos hátrányból felállva játszottak döntetlent a csehek

176
2
MEGOSZTÁS

A cseh válogatott 0-2-ről felállva 2-2-es döntetlent játszott a horvát csapattal a labdarúgó Európa-bajnokság D csoportjának második fordulójában.

A horvátok Ivan Perisic révén szereztek vezetést a 37. percben, majd Ivan Rakitic növelte előnyüket az 59.-ben. A cseh szépítés a 76. percben jött össze Milan Skoda fejesével, végül tizenegyesből Tomas Necid állította be a végeredményt a 94.-ben.

A 86. percben a cseh kapu mögötti horvát lelátóról petárdák repültek a pályára, miután pár perccel korábban felvonultak a szurkolók elé a biztonságiak, majd horvát drukkerek egy csoportja egymásnak esett. A játékvezető emiatt kilenc percet hosszabbított.

A horvátok futballoztak aktívan az első félidőben, egyre-másra vezették akcióikat, labdavesztés után pedig rendszerint gyorsan letámadták ellenfelüket és ismét támadásba lendültek. Sok nagy helyzetet nem dolgoztak ki, de 14-szer kísérleteztek kapura lövéssel, így várható volt, hogy az egyikből gól születik, ami a játékrész hajrájához közeledve be is következett.

Vedran Corluka, akinek a törökök elleni vasárnapi mérkőzésen felrepedt a fejbőre, a második félidőre vízilabdás sapkában jött ki.

A második 45 percet lendületesebben kezdték a csehek, de hamar nőtt a hátrányuk, s később sem vált könnyebbé a dolguk, mert a horvátok 2-0 után is letámadtak. Ezzel együtt negyedórával a vége előtt összejött nekik a szépítés a szűk tíz perccel korábban beállt Milan Skoda jóvoltából. A horvátok még ekkor is úgy érezhették, hogy győzelmük nem forog veszélyben, de Vida kezezése miatt két pontot elveszítettek.

A csehek olyan mérkőzésen harcolták ki a döntetlent, melyen az ellenfél végig nagy fölényben játszott.

A horvátok négy, a csehek egy ponttal várják az utolsó fordulót.

Csehország 2 – 2 Horvátország összefoglaló