MEGOSZTÁS

Botrányszagú mérkőzéssel zárul az Európa-bajnokság második napja. Marseille „háborúra” készül, de az ultrák nem egymást akarják megleckéztetni. Interneten szerveződik a keménymagokból egy közös angol-orosz „hadtest”, amelynek fő célja a helyi muszlim kerületek feldúlása. Remélem, nem torkollik tragédiába az este. Mindenesetre elrettentő előzmény, hogy egy orosz támadó tengeralattjáró jelent meg a La Manche csatornán.

Mi sportfogadók, foglalkozzunk inkább magával a mérkőzéssel. A bátran fiatalító Roy Hodgson három hazai győzelemmel hangolódott a kontinensviadalra. Szluckij mester hangulata nem lehet rózsás. Hektikus felkészülési perióduson van túl az orosz nemzeti csapat, akiknél két húzóember (Dzagoev, Denisov) is megsérült az elmúlt hetekben.

Harapós oroszlánok

Kellemes gondokkal küzdhet az angol szakmai stáb. Motivált, jó formában lévő, Premier Leagueban bizonyító játékosok széles halmazából kellett kiválasztani a végső 23-at. Külső szemlélőként úgy tűnik, hogy nagyon jól sikerült a „háromoroszlánosok” felkészülése. Németország idegenbeli legyőzése tavasszal megadta az alaphangot. Már akkor látszott, hogy ebben a csapatban mindenki ott akar lenni. Rooney nélkül idegenben, kétgólos hátrányban is nagyot küzdött Anglia és a csereként beálló Vardy új lendületet adott csapatának:

Hollandia ellen kísérleteztek a britek és az EB-ről lemaradó, de kellő dafkéval kiálló narancssárgák győzni tudtak Londonban. Fajsúlyos ellenfelekkel mérkőztek meg sorozatban az angolok (Spanyolország, Franciaország, Németország, Hollandia), ami egyértelmű profi és tudatos építkezési irányt mutat. Bebizonyosodott, hogy az ifjú titánok jobban bírják a terhelést, így az EB legfiatalabb keretével érkezett a tornára Anglia. A felkészülési hajrában „könnyebb” de mégis erős válogatottak érkeztek a szigetországba és mindannyian vesztesen távoztak. Sorrendben: Törökország 2:1, Ausztrália 2:1, Portugália 1:0.

Elbújva történik a semmi

Ebben a naptári évben négy felkészülési meccset játszott a szbornaja és két vereség mellett (Franciaország és Csehország), csak egy alkalommal tudott győzni. Litvánia 3:0-s legyűrése Moszkvában teljesen papírforma eredmény volt márciusban, szintúgy, mint a gallok elleni 4:2-es vereség. Oroszország nemzeti válogatottja valahogy próbált félrevonulni a sajtó és saját szurkolói elöl is. Gondolhatnánk azt, hogy Szluckij valamiféle csodára készül, és titokban, elbújva meglepetéscsapatot épít. Utolsó két felkészülési meccsükből viszont az sejlik, hogy tulajdonképpen semmi érdemleges sem történik. Csehország ellen Tirolba vonult az orosz csapat és egy nyíltsisakos mérkőzésbe bonyolódott bele. Az alig néhány száz néző azt látta, hogy a csehek uralják a mérkőzést, a szbornaja viszont képes ordító helyzeteket kialakítani és kihagyni. Döntetlen (1:1) állásnál hullámzó játék alakult ki és végül a 90. percben jött a mindent eldöntő találat, Oroszország kikapott. Monacóba utaztak Kokorinék, ahol a kellemetlen, sokszor túl kemény, agresszív Szerbia várt rájuk. Szanaszét rugdosták az orosz játékosokat, azt hiszem, hogy egy világesemény előtt rosszabb ellenfelet nem is találhattak volna. Úgy tűnt, hogy a favágók elleni meccset mégis behúzza a szbornaja, de nem ez történt. Lessétek csak Mitrovic hajrában szerzett gólját:

Tadic négy szerencsétlenkedő védő között osztott ki „forintos” zsugát. Tulajdonképpen öt oroszból két szerb csinált bohócot. Külön felhívom a figyelmet arra, hogy ez a találat is a nyolcvanadik perc után esett, tehát fejben a legutóbbi két meccsét nem bírta Oroszország.

Ha nem megy a játék, jön a darálás

Eltökélt, harcos attitűdöt mutatott a felkészülés hajrájában Anglia. A törökök felálltak az egygólos hátrányból, de Hodgson csapata mégsem esett kétségbe. Beszorította ellenfelét és egyértelmű dominanciát mutatott hazai pályán, és végül Vardy révén bepréselte a győztes gólt. Gyakorlatilag ugyanez történt a Wembleyben is a főpróbán. Portugália ellen 82.000 néző előtt emberelőnybe került az angol válogatott (Bruno Alvest állították ki a 35. percben). Sokan elkönyvelték, hogy a luzitánok kihúzzák 0:0-al, de a hajrában a védő Smailing szerezte meg a győztes találatot. Tehát, ha nem megy a játék, akkor bekapcsol az erőfoci és képesek a semmiből betalálni Rooneyék, ha kell a végjátékban is. Oroszország ennek pont az ellentettje – ha értitek, mire akadok kilyukadni.

Wayne Rooney. Fotó: YiAN Kourt/Shutterstock.com
Wayne Rooney. Fotó: YiAN Kourt/Shutterstock.com

Egymásnak ugranak a felek?

Mindkét szövetségi kapitány 4-3-3-as rendszerben küldte pályára övéit, az utolsó felkészülési meccsen. Azért ez a Rooney, Kane, Vardy trió brutálisan erősnek tűnik. Roy Hodgson okosságra készül, mert ez a csatárhármas nagyon flexibilisen viszonyul egymáshoz, így menet közben módosul a rendszer. Kane képes klasszikus centerjátékra is, de ha visszalép Rooney és Vardy mögé szervezni, akkor pillanatok alatt kétcsatáros játékot kapunk. A kapitány viszont bármikor képes megtenni ugyanezt, akár egy 4-3-2-1 csúcsán, vagy egy 4-3-1-2-es felállás szervezőposztján is feltűnhet a manchesteri legenda. Ali, Milner és Dier kezdett Portugália ellen, de nem mehetünk biztosra az angol kezdőt illetően. Sterling, Lallana, Sturridge, vagy Wilshere simán beférhet ebbe a csapatba, és ha akar, játszhat 4-4-2-őt, vagy 4-5-1-et ez a válogatott, mert a szakvezetésnek mindenre van embere. Az oroszok ennél jóval behatároltabbak. Bevált taktikai gyakorlat a tükör felállás. Szerintem valami hasonlóra készül Szluckij persze minőségben nem fogja lekövetni ellenfelét. Sok mindent próbálgatott mostanában az orosz válogatott, így talán négy játékos szerepköre tűnik biztosnak: Ainkfeev kezd a kapuban, Ignashevich a védelem tengelyében kirobbanthatatlan, helyet követel majd magának a csapatkapitány Shirokov és az ék Dzyuba lesz majd. A várható kezdőcsapatok a következő módon alakulhatnak:

Anglia: Hart – Rose, Sterling, Cahil, Walker – Wilshere, Dier, Alli – Rooney – Vardy, Kane
Oroszország: Akinfeev – Schennikov, Ignashevich, Berezutski, Smolnikov – Golovin, Torbinski – Kokorin, Shirokov, Shatov – Dzyuba

Győzni fog Anglia!

Bárhogyan elemzem a párosítást, mindig oda jutok ki, hogy ezt a meccset behúzzák Vardyék. Azért mert egyszerűen jobb játékosokból álló egységesebb, összeszedettebb csapat jelenleg Anglia. Ajándék kategóriába tartozik szerintem a britekre kínált 1.90-es szorzó. Mielőtt elbizonytalanodnánk, összegezzünk. Száz százalékos selejtezők után, a világ elitet is oktatta a felkészülési időszakban ez az angol válogatott. Közben Oroszország kulcsembereit veszítette, és a felkészülés hajrájában próbált elbújni a torna előtt. Legutóbbi meccsein a hajrában mindig kapott gólt a szbornaja, míg Anglia inkább a találkozók utolsó harmadában szerzett. Roy Hodgson számtalan variációs lehetőséggel rendelkezik, önbizalomtól duzzadó fiataljai bármikor rendelkezésére állnak, ezzel szemben Szluckij nem nagyon ugrálhat. Egy szó, mint száz 1.90-ért szerintem baromi jó odds-on fogható Anglia, ne habozzunk, mert ők a csoportgyőzelemre törnek. Aki szeretne a meccs végső periódusában cidrizni egy kései találatért, megteheti: ha a 70:59 után gól esik 1:83-al szorozza be tétünket a . Az előzmények ismeretében ezen a szorzón szerintem érdemes elgondolkodni!

Anglia nyer – 1.90

A mérkőzéstipp játék nyertese Tomek1885

Gratulálunk, Tomek1885!

A nyertes tipp: X, Harry Kane, 56. perc, beküldve: 2016.06.11 11:06 CEST