MEGOSZTÁS

A magyar labdarúgó válogatott 44 év után szerepel újra az Európa-bajnokságon, s már a nyitómérkőzésen nagy örömöt okozott számunkra, legyőzvén Ausztriát, Szalai Ádám és Stieber Zoltán találatának köszönhetően.

magyar válogatott az első két forduló után 4 ponttal vezeti az F-csoport tabelláját, így már majdnem 100%-n kijelenthetjük, hogy csapatunk bejutott a nyolcaddöntőbe.

Egy dolgot kijelenthetünk: Magyarország már biztos, hogy az 1-3. hely valamelyikén fejezi be a csoportkört! S amint tudjuk a legjobb 4 harmadik helyezett továbbjut!

Az utolsó fordulóban Magyarország ellenfele Portugália lesz, míg az osztrákok Izland ellen lépnek pályára. Íme a szituáció a csoportban az utolsó forduló előtt:

F-csoport tabella

Név LM Ny D V RG:KG GA Pt
Magyarország 3 1 2 0 6:4 +2 5
Izland 3 1 2 0 4:3 +1 5
Portugália 3 0 3 0 4:4 0 3
Ausztria 3 0 1 2 1:4 -3 1

Felmerül a kérdés, hogy kivel kerülhet össze válogatottunk a nyolcaddöntőben.

Amennyiben Magyarország kikap Portugáliától, akkor a portugálok 5 ponttal fejezik be a csoportkört, míg Magyarország 4 ponttal zárja. Ebben a szituációban, ha Izland nyer a másik mérkőzésen, akkor Magyarország a 3. helyen zárja a csoportkört. Ha döntetlen, vagy osztrák győzelem születik, akkor 2. helyen zárunk.

Ronaldoék elleni döntetlen számunkra 5 pontot jelent. Ebben az esetben akár a csoportgyőzelem is összejön, ha Izland nem üti ki Ausztriát egy jó pár góllal.

Ha nyerünk Portugália ellen, akkor csoportgyőztesek vagyunk, a másik eredménytől függetlenül.

Egyenlő pontszám esetén az UEFA kritériumai érvényesek.

Amennyiben Magyarország a három csoportmérkőzése után 1. helyen áll, akkor az ellenfél az E-csoport második helyezettje lesz. A mérkőzésre június 26.-án fog sor kerülni 21 órától, Toulouseban.

E-csoport tabella

Olaszország 3 2 0 1 3:1 +2 6
Belgium 3 2 0 1 4:2 +2 6
Írország 3 1 1 1 2:4 -2 4
Svédország 3 0 1 2 1:3 -2 1

Amennyiben a 2. helyen végzi a csoportkört, akkor a B-csoport második helyezettjével fog megküzdeni a nyolcaddöntőben. A mérkőzést június 27.-én rendezik Nizzában, 21 órai kezdettel.

B-csoport tabella

Wales 3 2 0 1 6:3 +3 6
Anglia 3 1 2 0 3:2 +1 5
Szlovákia 3 1 1 1 3:3 0 4
Oroszország 3 0 1 2 2:6 -4 1

Amennyiben a 3. helyen zárjuk a csoportkört, és ez azon 4 legjobb harmadik hely között van, mely kvalifikál, akkor az ellenfél a D-, vagy a C-csoport első helyezettje lesz. A C-csoport legjobbjával Lille-ben találkoznánk (június 26., 18 órától), míg a D-csoport legjobbjával Lens-ban (június 25., 21 órától).

Legjobb 3. helyezettek tabellája

Érdemes figyelni a legjobb 3. helyezettek állására is, hisz akár még ennek segítségével is továbbjuthatunk.
Az alábbi tabella tartalmazza mind a 6 harmadik helyezettet sorrendben.

5. Jobb UEFA-együttható

Amennyiben Magyarország harmadikként jut tovább akkor akár Németország, vagy Spanyolország is ellenfelünk lehet a nyolcaddöntőben. A fentiekből viszont levonhatjuk a következtetést, hogy nem érdemes a csoportgyőzelemért küzdeni, mivel mindkét esetben (csoport 1., illetve 2.hely) egy második helyezettet kapunk ellenfélként.
Az utolsó csoportkör előtt már ismerni fogjuk a B-csoport végső állását, így láthatjuk, hogy egy második helyezés milyen ellenféllel jár (pl. Szlovákia).

Az UEFA-nak köszönhetően az elkövetkező napok a labdarúgó EB-n inkább a matekozásról fognak szólni, s mi, mint az F-csoport tagjai előnyben vagyunk, hisz ismerni fogjuk a többi csoport állásait (kivétel E-csoport).

Mindenki leírta a csapatunkat, de lám, hogy képesek vagyunk focizni is.