Kedden végre pályára lép a magyar válogatott is, és megkezdi Európa-bajnoki szereplését Bordeaux városában. Első ellenfelünk Ausztria lesz, akik ellen már 136-szor játszottunk a történelem során. Az Eb-n nincs még egy párosítás, ahol ennyit játszottak volna a felek egymással. A mérlegünk jó ellenük, hiszen 66 találkozón mi örülhettünk, és csak 40-szer nyertek a sógorok. Hajrá Magyarország!
Magyar taktika: Biztonság és kivárás
Hosszú és rögös út vezetett Franciaországba, három kapitányunk is volt ezen időszak alatt. Pintér Attila még a napokban is elmondta, hogy köze volt a sikerhez, de szinte össze sem lehet hasonlítani azt a csapatot, amit Dárdai és Storck irányítása alatt láthattunk, azzal, amit Pinyő alatt, vagy akár tovább is mehetünk: az elmúlt 20-30 évben. Mindig bakiztunk, mindig jött az ellenfél gólja a végén, mert nem voltunk koncentráltak, nem tudtunk rendesen védekezni, és támadni próbáltunk, miközben nem voltak európai szinten klasszis támadóink. Dárdai a stabilitást, a munkát, a biztonságot és a kivárást helyezte előtérbe. Ha láttátok a néhány napja bemutatott Magyar csapat című dokumentumfilmet, abban ez tökéletesen látszott.
Mindenki tartsa a pozícióját! Koncentráljatok, ott lesz a hely a kontrára, ki fognak nyílni
– mondta a finnek elleni mérkőzés félidejében Dárdai, és igaza lett.
Erős védelem, sok szabálytalanság
Ezen taktika miatt sokszor került összetűzésbe a magyar újságírókkal Dárdai mester, mert azok képtelenek voltak felfogni, hogy mi kivárásra játszunk, kondit tartalékolunk, hogy a 60-70 perc után kinyíló ellenfélnek bevihessük a kegyelemdöfést. Emiatt nem történt semmi például a románok, vagy épp a finnek elleni meccsek nagy részében, és ezért is érezhettük azt, hogy Feröer-szigeteken lefociznak minket a bálnavadászok.
Ez a stratégia végül sikeres lett, de nem működhetett volna a kiváló védelmünk miatt. Kemények voltunk, mi szabálytalankodtunk a legtöbbször az egész mezőnyben. Ugyanez a taktika működött Storck alatt is, aki viszont néha bátrabb volt, mint Dárdai. Nem hinném például, hogy Görögországban ennyi gólt láthattunk volna Pali irányításával. De amikor igazi tétje volt a dolognak, akkor Storck is a biztonsági játékot választotta. A norvégok ellen kontrákból voltunk eredményesek, tehát nála is működött a védelem és kivárás.
Nem kell félni az osztrákoktól
Szeretünk pesszimisták és kishitűek lenni, pedig pont ez a magyar válogatott, és a két Mester megmutatta nekünk, hogy kemény munkával, és akarással érhetünk el sikert világklasszis játékos nélkül is. Azt gondolom, hogy az osztrák csapatot túlbecsüli a magyar közhangulat. Félelmetesnek látszik a selejtezők alatti 10 mérkőzésből 9 győzelem és 1 döntetlen, de az oroszokat és a svédeket előzték meg. Ezt a két válogatottat láthattuk már az Európa-bajnokságon, és nem tűntek meggyőzőnek. Sőt én azt mondom, hogy a 2000-es évek eleje óta ennyire gyenge svéd és orosz csapat nem is volt. Őket múlták felül az osztrákok. Nem lebecsülni kell őket nyilván, de nem verhetetlenek. A lenézést megteszik ők helyettünk is, amivel semmi baj, a norvégok ellen is jól jött az ellenfél túlzott magabiztossága.
Szeretnek és tudnak is támadni
Ausztria előszeretettel választja a 4-2-3-1-es felállást, amiben Janko az előretolt, és gólképes ék. A 196 centis támadót kemény feladat tartani, és többnyire nem is sikerül a csapatoknak. A selejtezők alatt az osztrákok házi gólkirálya lett, 7 találatig jutott. Ha osztrák góllövőre akarunk fogadni, rajta érdemes elgondolkodni, mert az ilyen típusú csatárokat nem kedvelik a magyar védők. Janko gólja 2.37-ért játszható. Mögötte a Harnik-Junuzovic-Arnautovic hármas jelenti a támadó középpályát, míg Baumgartlinger és Alaba szűrnek. Ez azért nem feltétlenül van mindig így, mert a felállt védelmek ellen, amikor sokáig nem találnak be, akkor azért borul náluk is a mágnestábla. A bunkerek ellen ők is pontosan ugyanúgy szenvedtek a selejtezők alatt, mint bárki más, és ilyenkor veszettül elkezdték keresni Alabát. A Bayern játékosa saját magáról mondta el a minap, hogy többfunkciós szerepe van, bárhol feltűnhet a pályán. Amikor falba ütköztek a selejtezők alatt az osztrákok, akkor nem is győzött pozíciót váltani, és ilyenkor láthatóan mindenki tőle várta a megoldást. A selejtezők alatt 4 gólig jutott, ha betalálna ellenünk 4.00-es szorzót foghatnánk. Ha már osztrák gólszerzőkről van szó, nem mehetünk el Arnautovic mellett sem. Szélről komoly problémákat okozhat (3.75).
Ausztria az esélyes, kevés gól várható
Előzetesen az osztrákok támadásbéli kvalitásaik, és a mi szélső védekezésünk gyengesége, illetve gólképtelenségük miatt Ausztria a találkozó esélyese (1.75). Viszont az angolok is rommá verhették volna a gyenge oroszokat, és mégis 1:1-es döntetlen lett. Az irodák nem várnak gólt, emiatt felértékelődtek az overek: a 1.5-nél több 1.44-ért, míg a 2.5-nél több 2.35-ért található a kínálatban. Mivel nem tudok objektíven tippelni a végeredményre, ezért a cikk végén büntetőlapokra fogadok. A selejtezők alatt sokat szabálytalankodtunk, ez a játékunk része, az osztrákok pedig többször is büntetőkkel nyertek, szóval ügyesen dobálják magukat.
Magyarország több lapot kap 1.80
Kezdőcsapatok
A mérkőzéstipp játék nyertese kanita87
Gratulálunk, kanita87!
A nyertes tipp: 2, Szalai ám, 71. perc, beküldve: 2016.06.14 12:06 CEST
[…] a keddi mérkÅzésre mindhárom kategóriának. Az Unibet ajánlatát böngésztük át, ahol az osztrák – magyar meccs idején egy 1.500 forintos kockázatmentes élÅ fogadás is vár […]
[…] Pál az M4 szakértÅjeként beszélt a magyar válogatottról, az Ausztria elleni nyitómeccsünk kapcsán. Azzal kezdte mondandóját, hogy manapság nagyon komolyan feltérképezik egymást a […]
[…] közönség és a csapat összeért, és ebbÅl csak jó dolgok sülhetnek ki. “Nagyon várom az osztrákok elleni meccset, én valamikor ott futballoztam. ’85-ben lebecsültek minket a világbajnoki selejtezÅkön, […]
[…] Eb-re 44 év után kijutott magyar válogatott az osztrákok elleni mérkÅzést követÅen négy nappal Marseille-ben az izlandiakkal, június 22-én Lyonban pedig a […]
Comments are closed.