MEGOSZTÁS

Ha pontot szerez Svájc csapata ellen vasárnap, biztosan csoportelsőként jut a 16 közé a házigazda francia válogatott a labdarúgó Európa-bajnokságon.

Franciaország az előző, 2012-es kontinenstornán is az első helyről várta a csoportkör utolsó fordulóját, de mivel 2-0-ra kikapott Svédországtól, csak másodikként jutott tovább, így a negyeddöntőben a címvédő, az Európa-bajnokságot később ismét megnyerő Spanyolországgal találkozott, és 2-0-s vereséget szenvedett.

A mostani torna vendéglátóinak csapata százszázalékos mutatóval áll az A csoport élén, ennek ellenére eddig nem nyújtott meggyőző teljesítményt. A román együttes elleni nyitómérkőzésen (2-1) a 89. percben szerezte meg a győztes gólt, Albánia legjobbjaival szemben (2-0) pedig a 90. percben talált be először.

Marseille, 2016. június 15. A francia Olivier Giroud a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság A csoportja második fordulójában játszott Franciaország - Albánia mérkõzésen a marseille-i Velodrome Stadionban 2016. június 15-én. Franciaország-Albánia 2-0. MTI Fotó: Illyés Tibor
Marseille, 2016. június 15.
A francia Olivier Giroud a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság A csoportja második fordulójában játszott Franciaország – Albánia mérkõzésen a marseille-i Velodrome Stadionban 2016. június 15-én. Franciaország-Albánia 2-0.
MTI Fotó: Illyés Tibor

A csoport rangadójának tartott vasárnapi meccsen a svájciak ellen döntetlen is elég a franciáknak az első hely megtartásához, ebben az esetben a C, a D vagy az E csoport harmadik helyezettjével találkoznának a nyolcaddöntőben. Didier Deschamps szövetségi kapitány a jelek szerint mégsem az egy pont megszerzését határozza meg célként együttese számára. Erre utal, hogy minden bizonnyal visszakerül a kezdőcsapatba Paul Pogba és Antoine Griezmann. A románok ellen a Juventus és az Atlético Madrid támadójátékosa is kezdő volt, de az albánokkal vívott meccsen mindketten csak csereként léptek pályára.

Könnyen lehet, hogy N’Golo Kanté és Olivier Giroud nem kap szerepet vasárnap, mert sárga lapjuk miatt eltiltás veszélyezteti őket. Helyettük Yohan Cabaye és Andre-Pierre Gignac kerülhet a csapatba, Deschamps pedig várhatóan visszatér a 4-3-3-as formációhoz.

A két válogatott eddig 37 alkalommal találkozott, a mérleg francia szempontból 16 győzelem, 9 döntetlen és 12 vereség. Legutóbb, a 2014-es brazíliai világbajnokság csoportkörében 5-2-re Franciaország nyert.

Az Albániát 1-0-ra legyőző, de Romániával csak 1-1-es döntetlent játszó Svájcnak is megfelelne az egy pont a házigazda ellen, azzal ugyanis biztosítaná második helyezését a csoportban. Ennek ellenére a románok ellen gólt szerző Admir Mehmedi kijelentette, hogy a három pont megszerzése a céljuk Lille-ben.

Meg akarjuk nyerni a meccset, ez egyértelmű. Nem örülnénk, ha csak döntetlent játszanánk” – nyilatkozta. Az angol élvonalbeli Watford középpályása, Valon Behrami térdsérülés miatt valószínűleg nem játszhat.