Negyeddöntőben a házigazda franciák

188
0
MEGOSZTÁS

A házigazda francia labdarúgó-válogatott hátrányból fordítva 2-1-re nyert a csaknem 30 percig emberhátrányban futballozó írek ellen az Európa-bajnokság első vasárnapi nyolcaddöntőjében.

Francia szempontból “hidegzuhannyal” indult a mérkőzés, Pogba ugyanis büntetőt érő szabálytalanságot követett el a tizenhatoson belül Longgal szemben, Brady pedig az Európa-bajnokságok történetének leggyorsabb tizenegyesből lőtt góljával megszerezte a vezetést az íreknek. A házigazdák nagy nyomás alá helyezték a riválist, de nem sikerült bevenniük a kaput, s a félidő derekán 10-12 percig leginkább a mezőnyben folyt a játék. A franciák a játékrész hajrájában ismét nagyobb tempót diktáltak, de nem sikerült kiegyenlíteniük.

Fordulás után maradt a francia fölény, Didier Deschamps válogatottja még nagyobb energiát fektetett a támadásokba, s a remekül futballozó Griezmann négy perc alatt szerzett két góljával megfordította a mérkőzés állását. Az Atlético Madridban légióskodó támadó öt perccel később is főszereplő volt, Duffy ugyanis vele szemben követett el olyan szabálytalanságot a tizenhatos előtt, amelyért a játékvezető kiállította az ír játékost.

A megfogyatkozott ír válogatottnak nem sok esélye maradt az egyenlítésre, ráadásul a franciák nem álltak le a támadásvezetéssel, így a szigetországiak kapuja folyamatosan veszélyben forgott. A hajrában ugyanakkor nem született már gól, maradt a 2-1-es francia siker.

A házigazdák a negyeddöntőben a hétfő esti Anglia-Izland összecsapás győztesével találkoznak majd.

Ne felejtsétek, hogy ma este újra főszereplők leszünk, hisz következik a magyar – belga találkozó.

Franciaország 2 – 1 Írország statisztikák