MEGOSZTÁS
Fotó: Maxisport/Shutterstock.com

Underek dominálnak

Végletekig kiélezett mérkőzések vannak az Európa-bajnokságon, mert a válogatottak többsége inkább a biztonságra törekszik. Ennek következménye, hogy alig vannak gólok. Az első 18 mérkőzés után csak 4 esetben jött volna a 2.5 gólnál több fogadás. De még ezeken a meccseken is csak csücskösen, hiszen mind a négy meccsen 3-3 találat született, a harmadik gólok pedig rendre a 80. perc után jöttek. Érdekesség viszont, hogy a gólínség közepette, 18 meccset kellet várni az első gól nélküli döntetlenre.

Utolsó pillanatban zörgetett hálók

Dimitri Payet azt hihette az albánok elleni meccsük után, hogy meglőtte az Európa-bajnokság legkéseibb gólját, hiszen 95:03-kor talált be. De aztán egy nappal később, az északírek történelmi sikere felülírta a dolgokat. Niall McGinn az utolsó utáni pillanatban (95:52) szerzett góljával egyelőre a legkéseibb gól tulajdonosa. Figyelembe véve, hogy eddig hat mérkőzésen is betaláltak a második félidő hosszabbításos perceiben, az északír játékos még nem örülhet egyedi rekordjának.