MEGOSZTÁS
A portugál válogatott. Fotó: Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

A portugál válogatott hosszabbításban 1-0-ra legyőzte a horvát csapatot a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság szombat esti nyolcaddöntőjében.

Fernando Santos portugál szövetségi kapitány négy helyen változtatott kezdőcsapatán a magyarok elleni (3-3) csoportmeccshez képest: Cédric Soares, José Fonte, Raphaël Guerreiro és Adrien Silva be-, Vieirinha, Ricardo Carvalho, Eliseu és Joao Moutinho pedig kikerült. Naninak ez volt a 100. válogatott meccse. A horvátoknál ismét ott volt a pályán Luka Modric és Mario Mandzukic, akik a közelmúltban izomsérüléssel bajlódtak.

Az első gólhelyzetre a 24. percig kellett várni, de egy szabadrúgás után Pepe a kapu fölé fejelt. A túloldalon Perisic lőtt az oldalhálóba, a meglepően eseménytelen játékrészben azonban több számottevő lehetőséget nem lehetett feljegyezni.

A 62. percben egy szabadrúgás után Domagoj Vida fejelt a kapu mellé. A horvátok összesen nyolc, a portugálok pedig három lövéssel próbálkoztak, de a kaput egyik csapat sem találta el a rendes játékidőben. Amióta ilyen statisztikákat vezetnek, nagy nemzetközi tornán ez még soha nem fordult elő.

A 113. percben egy szögletet követően Vida fejelt az üres kapu fölé. A játék csak a hosszabbítás második félidejében pörgött fel, a portugálok gólja után a horvátok előtt több lehetőség adódott, Vida a 122. percben a kapufa mellé lőtt, így Horvátország kiesett.

Portugália ellenfele Lengyelország lesz a negyeddöntőben. A mérkőzést csütörtökön 21 órától rendezik Marseille-ben.

Horvátország 0 – 1 (AET) Portugália statisztikák