MEGOSZTÁS
Szalai és Modric. Fotó: Laszlo Szirtesi/Shutterstock.com

A 46. és a 60. perc között született a legtöbb gól a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörében, a legtöbbször pedig a Real Madrid játékosai ünnepelhettek.

Az eddigi 36 mérkőzésen 15 találat esett a szünet utáni negyedórában, a legkevesebbszer – 5 alkalommal – az első 15 percben voltak eredményesek a csapatok. A hosszabbításokat is beleszámítva a meccsek hajrája volt a legeseménydúsabb, a 76-90. percben ugyanis 13, míg a ráadásokban 7 gól született.

Az első szakasz leggyorsabb gólja a svájci Fabian Schär nevéhez fűződik, aki az 5. percben talált be Albánia ellen.

Az eddigi találkozókon 69 találat esett, ez 1,92-es átlagot jelent. Az 1994-es egyesült államokbeli világbajnokságon – amely az előző torna volt hat darab négyes csoporttal – 93 gólt láthattak a nézők a csoportkörben.

Ami a klubok szerinti megoszlást illeti, a Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid futballistái vezetnek összesen hat góllal. Második a török Bursaspor – főként Dzsudzsák Balázs két találatával – és Fenerbahce, továbbá az olasz Internazionale és Juventus.